| Lucky0 a întrebat:

Hei,am 17 ani, sunt fata si mi-au aparut vase de sange sparte pe coapse.Este normal? ..In fiecare zi sunt foarte activa si nu prea am timp sa ma relaxez+ca de la un timp sunt supusa oboselii si stresului foarte mult. Poate fi si de la asta? DAU FUNDA:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Da, este si de la stres, dar si de alimentatia prosta si dezechilibrata.
Bea multe lichide si incerca sa iti masezi corpul de jos in sus cu miscari blande si cu o crema hidratanta sau de ce nu un ulei pentru corp ( merge si uleiul de masline, asta daca suporti mirosul de ulei).

| florin17 a răspuns:

Nu este normal, ceea ce ti-a aparut tie se numeste rash cutanat de la alimentatie nesanatoasa, pastile, insa si daca foloseati bigul de la alta persoana cara a folosit du-te la un dermatolog te rog

| Lucky0 explică (pentru florin17):

Nu foloseam bigul altcuiva... Mai sigur este de la alimentatie nesanatoasa.