| sandra_9507 a întrebat:

De ce iau aparut une prietene de-a mea vase de sange sparte pe sani, pe solduri, pielea parca se rupe, celulita nu mai zic.Sa fie oare de la avorturi? se poate trata? Va rog help mee.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e de la avorturi, ci de la sedentarism. NU se pot trata, dar se pot preveni cu minim doua ore de exercitiu fizic pe zi (mers macar)

| EuCuTine a răspuns:

Daca are multe avorturi atunci da dar nu 100%. Mai bine merge la un doctor si intreaba.