| Florazul15 a întrebat:

Hei! Am făcut o mișcare bruscă cu mâna în timp ce mă refeream de o albină, și pe moment am simțit un junghi între umăr și gât de am crezut că mor de durere. După cateva minute s-a mai atenuat durerea,dar inca mai mă doare, mai ales când ridic mana. Ce aș putea să fac că să îmi treacă? Este posibil să-mi fi sucit vreo venă sau ceva de genul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"am simțit un junghi între umăr și gât...Ce aș putea să fac"

ia uită-te in oglindă, nu cumva te-a ințepat nenorocita aia de albină?

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu ai nimic grav, va trece in cateva zile.Si nu, nu s-a sucit nicio vena.

| relian a răspuns:

Venele nu se sucesc, sa intins ceva ligament, tendon si ala a durut si o sa te mai doara o vreme. Ce sa faci? Nu faci nimic stai linistit asa, ai grija sa nu forteti acea mina, poate trece in cateva zile, sau poate trece in cateva luni, depinde de cit de tare sau intins.

Alyta rezolvare nu-i, trebuie doara cum am spus sa astepti si sa nu mai fortezi sau sa rasucesti mina aia prea tare sau brusc.Ar putea sa fie si un muschi ceva, care la fel sa intins sau rasucit cum spui, la fel trebuie sa stai asa mai usor, sa nu fortezi, rasucesti mina respectiva.

| gabriel2004o a răspuns:

Pune gheata
Nu e ceva grav

| rhdjskdjjcjfjdjx a răspuns:

Da, n are nimic pațesc si eu uneori, iti trece

| Lucastef2009 a răspuns:

Ai facut o intindere, dar stai lin ca in 1 o sap max 2 iti trece