| Lulalulalu a întrebat:

Hei.Am o întrebare mai..speciala.Deci am 13 ani,în iulie fac 14, și azi de dimineață -am dus la baie și când m-am șters a rămas pe hârtie un lichid maro spre rosu.Am mai avut secreții, dar albe.Nu mi-a venit prima menstruatie încă. M-am dus și i-am spus mamei,și a zis ca mi-a venit ciclul,dar eu nu sunt foarte sigura,pentru ca nu era chiar lichid, mai mult ca o gelatina ciudata.Mi-e frica sa nu fie ceva grav.
Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Debo a răspuns:

Pai menstruatia de pana acum, cea alba era cu siguranta pre-menstruatia.Asa ca acum cu siguranta ai menstruatie! De la fiecare femeie difera textura si mirosul. Poate tu erai convinsa ca toate femeiele au menstruatia de o singura culoare,ei bine nu, de la fiecare persoana difera, de exemplu al tau poate sa fie mai mato pentru ca ai mai multe chimicale si prostii in corp care trebuie eliminate prin menstruatue, eu de exemplu am menstruatia mai rosie, dovada ca nu am atat de multe porcarii in corp.Nu te speria in caz ca luna viitoare iti vine mai rosie sau mai spre roz( poate diferii de la luna la luna din cauza alimentatiei si a diferitelor motive variate ).

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ti s-a intamplat nimic grav.E ceva absolut normal.

| Deliiiia a răspuns:

Buna, sa spunem ca la inceput lichidul e mai inchegat si de acolo consistenta gelatinoasa. In cateva zile va avea aspect normal. Cel mai probabil e menstruatie sau mucus cervical.

| AlexCristi97 a răspuns:

Sigur vei primi raspunsuri mult mai pertinente de la fete, dar din cate stiu e semnul ca urmeaza sa iti vina menstruatia cat de curand si e destul de normal acel lichid.

| MaryLoveMyLife a răspuns:

Totul e ok, in curand iti va veni menstruatiawinking