| Anonima_2658 a întrebat:

Hei.
am o mica problema- trebuie sa fac 2 extractii big grin
-la niste masele-sunt jos.
-cred ca sunt molari.sigur sunt!
-oricum nu mai e nimic de facut cu ele.-au fost cariate si plombate, si plomba a cazut etc.si acum sunt f. adanci
intrebarea e : Stiu ca anesteziaza, dar vreau sa stiu doare.
dupa ce iti revii din anestezie se simte ceva, cum e big grin :-ss

funda, vot.-si multa apreciere :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Ca orice act chirurgical, si extractia implica o anumita durere (mai mare sau mai mica), dupa ce trece anestezia. Totusi nu e o durere chiar asa de suparatoare, dar daca prin absurd n-o vei suporta, poti lua un algocalmin, antinevralgic, nurofen, etc. sau pur si simplu intreaba-ti doctorul ce-ai putea lua in caz de durere mare. Dar nu cred ca-ti va face ambele extractii in aceeasi zi, caci nu prea sunt indicate. Curaj!

| Anonima_2658 explică:

Nici nu ma gandesc sa le fac in aceeasi ziwinking-acum, de 10 minute am ajuns de la stomatolog big grin:X
am mai rezolvat 2 carii marunte; X

:X-mersi. pentru. raspunsuri.

| Deyaa2 a răspuns:

Eu mi-am scos o masea de vreo 4 luni.thinking
mie mi-a dat mai multe injectii pentru anestezie.ca aveam puroi.si nu imi amortea.
pai dupa cateva ore.se simte o oarecare durere.eu am luat ibuprofen sau nu mai stiu.thinking
dar dupa nu am mai simtit nimic.nu m`a mai durut.happy