| christinemd a întrebat:

Hei. am o problema. am 16 ani si sanul drept esti mai tare ca dreptul, dar forma este aceeasi. can apas pe sanul drept simt 2 chestii, ca si cum ar fi niste noduri, dar am si in stangul o chestie la fel, dar nu atat de mare ca in dreptul. s-ar putea sa am noduli? sunt speriata de moarte si imi e frica sa merg la doctor. dau fundita! big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Frică să-ți fie că nu mergi la doctor și nu invers!
Trebuie o ecografie mamară, nu doare, nu este invazivă.
Nodulii pot apărea în perioada premergătoare menstrei, de aceea îți recomand cu încredere să faci și dozările hormonale dar și un ecograf pelvian, etc.
Sănătate!
Pa, pa.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ar fi bine sa vezi un medic, sa-ti faci o ecografie mamara, asa inlaturi orice suspiciuni.
Te pup!

Răspuns utilizator avertizat