| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani 1.65 si am 40 de kg si par foarte slaba de la sold in jos plus ca sunt si un pic cracanata si am si fundul mic si glugi stau pe mine ca pe gardu primariei laughingdeci va dati seama cum aratlaughing si a-si vrea sa ma mai ingras un pic la picioare si nu stiu cum ceva idei?

Răspuns Câştigător
| Zoya333 a răspuns:

Esti buna smug laughing Iubita si intrebarea ta care ar fi? vrei sa te ingrasi? presupun :p Poi tine cont de caloriile pe care le mananci in fiecare zi. pe zi la o femeie este normal 2000 de calorii! Mananca cu 500 de calorii mai mult in fiecare zi! Dimineata: 2 oua prajite o cana de lapte, pe la 10-11 o gustarica, 2 sandwisuri, lotto, la 12 mananca mult. dupa masa un fruct ceva si seara mananca big grin iar pe la 11 asa mai mananca ceva o gustarica. bea mult lapte! eu beau 1 litru p zi laughing big grin

4 răspunsuri:
| 女明DongRi a răspuns:

Pai eu stiu.ca daca faci genoflexiuni iti ingrosi gamba, muschiul se contracta.etc. incearca asa, poate functioneaza. In rest mananca mai des, dar putin, nu bogat in grasime ca nu face bine la sanatate. si afla din asta cate calorii ar trebui consumi

http://www.bonduelle.ro/main/content/2/5/61/66/necesarul-caloric-zilnic

| TSO7 a răspuns:

Exista vitamine, suplimente alimetare care te-ar putea ajuta.
Totusi cel mai bine e pe cale naturala, mananci mai mult si mai des, poate mai faci si putin sport pentru picioare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@RoBy fac Karate de 2 ori pe saptamana.

| GreeN_9842 a răspuns:

Pai uite eu am 1.70 si 55 de kg laughing adica nu stiu dc vrei sa te ingrasi nu stiu mananca si tu chipsuri de astea ciocolata dar vezi ai grija sa nu dai in diabethee hee mananca mai mult seara, e f usor sa te ingrasi de slabit e mai greu depinde si de constructia corpului tau