| Maya06 a întrebat:

Hei, am vomat de mai multe ori intr-o ora si la un moment dat cred ca era si putin sânge rosu.Salivez foarte mult, îmi este frig si simt abdomenul încordat uneori

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Probabil ca ai facut o infectie intestinala, te duci la medicul de familie sa te consulte si ii spui simpotemele, probabil o sa iti dea antibiotice.
Noi nu prea avem ce "retete" sa iti scriem sau medicamente, trebuie sa faci o vizita cat mai repede la medicul de familie sa nu se inrăutăţească pentru că s'ar putea să ajungi în spital din cauza durerilor.
Oricum nu ai să mori de la o infecţie intestinală, stai calmwinking doar îţi dă senzaţii naşpa, am avut şi eu când eram mic, acum am mai multă grijă cu ceea ce mănânc laughing

| Lola05 a răspuns:

Dacă simptomele nu ti s-au calmat până acum, sună la salvare. Nu e de joacă, te poți deshidrata și de la asta se poate muri. Eu am pățit o fază de genul acesta astă vară, am stat internată în spital o zi și am plecat acasă bine-mersi. Dar ajunsesem într-o stare gravă, mi se trăsese burta înăuntru de la deshidratare (nu știu cum să explic mai bine, dar exact așa se vedea).
Dacă zici că ai văzut și sânge, eu zic să nu mai stai pe gânduri, mai ales dacă ești singură acasă și nu are cine să te ajute. Mergi la spital, în scurt timp ai să te simți mult mai bine happy
Multă sănătate!