| OanaG a întrebat:

Ma doare muschiul de la pulpa piciorului, il simt incordat si e umflat putin. Fac aerobic, si am avut o pereche de tenisi care ma strangeau si timp de 1 saptamana mi-am fortat piciorul drept si cred ca din aceasta cauza e. Imi fac masaj, altceva ce pot sa mai fac? Il simt incordat si cand pun mana e cam tare fata de cel de la piciorul stang!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Alex99_5691 a răspuns:

Ai febra musculara asa se intampla cand faci prea mult efort... funda? big grin

| OanaG explică (pentru Alex99_5691):

Azi nu dau pomana!

| MaryAnn123 a răspuns:

Am facut si eu aerobic...Nu iti fa probleme, este o simpla intindere sau febra musculara...Iti recomand pauza de cel putin o saptamana si mergi la farmacie pentru a cumpara o crema speciala cu care sa iti faci masaj. Daca dupa asta, durerea nu trece, mergi la medic sa fii sigura ca nu este ceva grav.