| adyurs a întrebat:

Salut, de aproximativ o săptămână am inceput să-mi simt burta mai grea si stand in picioare ma doare usor tot abdomenul si putin si din picioare. Pe langa asta cand imi ating abdomenul il simt ca si cum ar fi incordat si plus ca de fiecare dată cand mananc ceva crocant mi se face un nod in gat care tine pana la o zi. Dau funda spuneti-mi cam ce boala ziceti voi ca am sau afectiune ca pana la programarea de la medic dureaza si nu stiu ce sa fac pana atunci

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Elelei a răspuns:

De fapt nici nu te-ai programat la medic. Asa este?
Nu e nici o boala. Poate fi constipatie. Bea multa apa si mananca mai putin o zi sau doua. Asta daca nu vrei totusi sa mergi la medic.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Incearca sa mananci si altceva decat ai mancat pana acum, Vezi daca se schimba ceva.

| GdX a răspuns:

Nu sunt medic sa stiu ce boala ai. Cei mai bine ar fi sa mergi la un medic generalist sa te consulte.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Așa simptome nu am mai auzit. Sunt atipice. doar după ele, nici un medic cu fac nu poate spune ce boală ai, fără alte investigații. Ce poți face, un mic post, să mănânci doar foarte puțin, mai mult ceai, până ajungi la un medic.