| User2004 a întrebat:

Hei. As avea si eu nevoie de un sfat.
Am fost racita. Si aproape mi-a trecut insa, cred ca ieri m-a tras foarte tare curentul de la scoala.
As-noapte am avut dureri groaznice si am luat antiinflamatoare.
Iar azi am facut multe leacuri babesti (vata cu spirt, hartie cu foc)... Si niste picaturi de la farmacie.

Inca nu mi-a trecut. Si nu simt nici o schimbare.
Vreun sfat? Va rog frumos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

Stai cat mai mult in locuri unde nu e curent si fa-ti frectie cu carmol sau alifie chinezeasca.

| User2004 explică (pentru MihaiNicu23):

Multumesc mult de tot!

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Răceala de obicei trece dacă o tratezi, într-o săptămână. Dacă nu o tratezi, trece în șapte zile.

| alii98 a răspuns (pentru sierra1):

O saptamana=sapte zile

| sierra1 a răspuns (pentru alii98):

Aha, te-ai prins!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Dupa 7 zile iti va trece.