| Ana a întrebat:

am si eu o problema d fapt nu eu ci tatal meu.Il doare un ochi si nici nu poate sa vada asa bine, el spune ca "l-a tras curentul".
Stiti vreo metode ca sa-i treaca dar nu creme si nici picaturi, leacuri babesti daca stiti? mersi mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| rrrrrrrrrrrrrrrrrr a răspuns:

Cred ca un pic de xilina1%iar fi mult mai de folos dar poate sa incerce cu lapte vaca caldut sau ceai de musetel un pliculet la 250ml apa

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ochiul dureros este o mare urgenta. Fiindca daca l-ar fi tras curentul, nu trebuia sa aiba probleme de vedere. Mie mi se pare mai degraba o criza acuta de flaucom. Eu iti recomand sa-l duci la urgenta la oftalmologie in seara asta sau cel tarziu maine dimineata (daca e departe rau de spital), fiindca daca am dreptate, are nevoie de tratament urgent, altfel boala ii va afecta nervul optic si nu va mai vedea nimic cu ochiul ala. Poate gresesc si e ceva mai putin grav, dar pana nu il vede un medic nu poti exclude.

auran
| auran a răspuns:

De preferat este sa mergeti la medic, cu vederea (si nu numai) nu este de joaca. Sanatate

| Ana explică:

Multumesc mult
good_girl_gone_bad insanatosire grabnica tatalui tau

| Ana explică:

Nu vrea ca sa mearga la doctor sad

| mada12 a răspuns:

Tata cand are curent ia o foaie de hartie. o face ca un corn...si o pune in ureche. apoi da foc la celalalt capat si cand incepe sa caada scrumul o arunca...bineinteles o stige inainte.sau...acelasi lucru dar cu tigarawinking Bafta.insanatosire grabnica tatalui tau.

| Nastia a răspuns:

Tatal meu se afla in aceeasi situatie.are ochiul tot rosu si umflat. a luat ampicilina.mai mult n-am ce sa zic.sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si chiar daca ar fi cumparate tot aia e, nu ii poti pune picaturi in ochi din auzite pentru ca sunt vasodilatatoare si ii ridica tensiunea intraoculara, ceea ce este periculos.mergi cu el la spital sau asteapta pana maine sa vedeti ce spune un medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bun leac babesc, e oftalmologu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La asa o problema, nu-i de joaca, poate ca sunt prinsi si ganglionii de la gat poate si meningele, trebuie sa mearga neaparat la doctor pentru ca este si urechea afectata in astfel de raceli, este serioasa problema nu este de frunze de ceapa si ceai de musetel, mergi la medic cu el. Este o conjunctivita dar poate fi purulenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Lasă leacurile băbești, trebuie să-l vadă un medic oftalmolog, că de nu e de rătu!
Pa, pa.

| kanibala a răspuns:

Stiu o gramada de leacuri babatesti dar pentru ochi nu cred ca exista. Cel mai bine este un pui de somn happypentru a se odihni.

:*Multa sanatate pentru tatal tauhappy