| Anon0907 a întrebat:

Hei..as vrea sa slabesc doar ca nu stiu cum..am 1.70 si 54 kg..si as vrea sa ajung macar la 48...si cel mai mult vreau sa scap de burta..si sa mai slabesc la fata..nu spunetinca vai nu esti grasa si esti inalta si nu trebuie sa slabesti...dar sunt grasa..chiar daca am doar atat.mi s-a mai spus ca ar trebui sa slabesc..asa..deci ce sa fac sa scap de burta si de falci? Si da..am putina gusa.dar foarte mica..si as vrea sa scap si de aia...ce pot sa fac..in afara de sala..as vrea sa slabesc pana prin primavara cand da caldura si o sa port pantaloni scurti si un tricou..si daca vreau sa port un tricou mai mulat sa nu mi se vada burta..multumesc tpu..va spun recunoscatoare daca imi raspundeti.
Dau Fundă ♥♥♥

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă ai acum, pentru ca să vedem dacă/cât este necesar să slăbeşti.

INDICĂ acest detaliu, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| alexandra_4554 a răspuns:

Draga mea, am inteles ca parerea ta este ca esti grasa,, la 1, 70 cu asemenea greutate crede ma ca nu esti,
de burtica poti incerca sa eviti dulciurile, si grasimile, la fel dupa ora 18 poti incerca sa nu mai mananci,,, doar eventual fructe
renunta la paine, sport nu trebuie sa faci neaparat daca nu iti place, te poti plimba prin parc, ascuta muzica in camera ta si poti dansa in voie, miscare trebuie sa faci
consuma cat mai multe fructe si legume, si hidrateaza te corespunzator, cel putin 2 l de apa pe zi, in afara de sus, cafea, ceai etc
Succes

| Anon0907 explică (pentru alexandra_4554):

Mersi ^^
Dar fac miscare..si alerg..doar ca acum in ultimul timp am facut o intindere de ligamente..si nu mai pot face miscare...sau sport.dar de plimbat ma pot plimba happy
Mersi de sfat :*

| Anon0907 explică:

Bursuc001 am 13 ani happy