| andreeahello a întrebat:

Hei!
As vrea si eu un sfat, fara glume sau altele daca se poate.
De cateva zile mi-e greata cand sunt la scoala, azi chiar mi-a venit sa vars (nu am facut-o, luasem un Metoclopramid) si cateodata imi tremura si mainile. Va rog frumos sa-mi spuneti ce ar trebui sa fac pentrru ca numai cand ma gandesc ma apuca frica sa ma mai duc la scoala, fiindca daca imi era rau acasa, nu era o problema, dar cu scoala e altceva, daca ma intelegeti.
(Azi, mai detaliat, mi-a venit rau la a doua ora, am luat pastila si un Calciu si mi-a trecut, cam dupa o ora. Dar nu vreau sa mi se mai intample fiindca am pierdut aproape o ora in baie incercand sa imi revin)
Dau funda :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Du-te la psihologul scolii si explica-i asta. Parerea mea este ca e mai mult o problema psihica, decat una fizica. Felul in care te simti tu la scoala si ce gandesti iti provoaca aceasta stare de rau. Am mai auzit cazuri. Asa ca fa o vizita la psihologul scolii.
Multa sanatate.

| iDarkness a răspuns:

Salut, daca esti boboc mi se pare normal, ce ai tu acolo sunt doar emotii. Multi patesc asta si nu numai la scoala, doar ca altii nu se manifesta. Intelegi tu. Nu cred ca e vorba de vreo boala, sau. Daca esti fata pribabil o sarcina, ceva. (; Incearca sa te simti ca acasa.