| SweetAndDead a întrebat:

Hei! Bubitele de varicela te mai mananca si dupa ce fac crusta? Raspuns urgent plsspuppy dog eyes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alexoutza a răspuns:

Am trecut prin aceeasi problema. Da, bubitele te mananca si dupa ce se usuca. Iti recomand sa nu te scarpini niciodata, altfel vei ramane cu niste cicatrice, care reprezinta niste gauri in piele, si arata foarte urat. Sa te faci bine cat mai repedepuppy dog eyes Te puphappy

2 răspunsuri:
| Crucified a răspuns:

Un pic dar sa nu le iei crusta ca ramane semn si nu o sa mai ai parte de gagikwinking

| camelia17 a răspuns:

Te mai mananca dar putin nu ca si inainte ca au aparut. abia cand trece de tot atunci nu te mai mananca.
dar sa nu te scarpini si sa le rupi ca ramai cu ciactrici foarte urate!