| Mia999 a întrebat:

Hei buna. NU STIU CUM SA EXPLIC. pur si simplu. Sper sa nu radeti de mine. Deci sa incep... De exemplu cand imi vine sa urinez. urinez, iar dupa parca ma ustura, si iar imi vine sa urinez.Nu stiu ce se intampla... Imi poate explica cineva ce sa fac? SUNT PANICATA I don't want to see ..Multumesc!:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JohnSimon1983 a răspuns:

Ceau.

Nu trebuie sa te panichezi. Poate ai infectie urinara (te-ai racit acolo jos) sau nisip la rinichi sau ambele. Du-te la medicul de familie si cere-i sa-ti dea trimitere sa faci niste analize de urina sa se vada exact de ceea ce suferi. De asemenea acceseaza si lumeaplantelor.info si vei gasi sfaturi utile si poate chiar raspuns la problema ta. Sper sa-ti fie cu folos. Iti doresc sanatate ca e mai buna decat toate.

7 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Ai simptome de infectie urinara.
Trebuie sa te duci la medicul tau de familie sa prescrie un tratament pentru tine.

| danielaxyz a răspuns:

Ia Urinal Akut, iti va trece foarte repede, si eu am luat

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Cel mai probabil e vorba de o infecţie urinară; TREBUIE să mergi la medicul de familie pentru diagnostic şi tratament ( eventual o să-ţi recomande şi analize/sumar de urină ).

| DNSK a răspuns:

Probabil ai facut o infectie urinara. Dar, pentru linistea ta, mergi la medicul de familie. Nu trebuie sa-ti faci griji, se trateaza usor. Nu lua pastile dupa ureche

| anacolda a răspuns:

E o problema cu rinichii si cu vezica urinara. Coada calului si cretisoara te vor ajuta mult. Poti sa le iei sub forma de pudre, cam o lingurita pe zi si sa observi ce se intampla. S-ar putea sa i pietre la ricnichi si coada calului le dizolva, sau s-ar putea sa fie o infectie la vezica urinara, pentru care trebuie sa mergi la medic sau la un medic naturist. Nu sunt probleme grave, dar se pot agrava in timp, daca nu le tratezi.
http://vindecarenaturista.blogspot.ro/

| 1112 a răspuns:

. Ai o infectie. Sfatul meu e sa nu te panichezi si sa nu iei nici o pastila de capul tau. Trebuie sa mergi la medic. El te va ajuta 100%. Si sa nu-ti fie rusine.winking.

| Sahasrara a răspuns:

Salut. Există niște pastile speciale, dar nu mai țin minte cum le zice. Știu faza... de obicei se întîmplă de la materialul chiloților/tampoanelor sau dacă ceva te-a strîns/apăsat prea tare pe uretră. În principiu trece de la sine în cîteva zile.