| Anaaaaaaaa a întrebat:

Hei Buna TPU!
As dori o masca pentru par. Eu am parul des si aspru. As dori o masca fara miere sau ulei de Ricin.
P.s o masca facuta acasa de mine nu cumparata fiindca nu-mi ajuta
Fundita:*!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MoruAndrei a răspuns:

Dacă ai părul aspru şi greu de pieptănat, această mască cu maioneză îţi va deveni un aliat de nădejde, mai ales în sezonul rece, când condiţiile atmosferice degradează şi mai tare firul de păr.

Ingrediente:

- 1 gălbenuş de ou
- 150 ml ulei vegetal
- O linguriţă zeamă de lămâie

Amestecă toate ingredientele de mai sus în blender sau cu mixerul, până când se formează maioneză. Aplică mixtură pe părul uscat şi lasă să acţioneze 30 de minute, apoi spală părul în mod normal.

5 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Pentru persoanele care nu au incredere in produsele impotriva caderii parului care se gasesc pe piata, iata cateva retete care folosesc ingrediente naturale pe care le puteti incerca acasa.
http://www.i-medic.ro/......ana-oricui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Uite sunt o gramada,
http://www.clickpentrufemei.ro/......_9349.html
te pup!

| Tzukushi a răspuns:

Uite aici masti naturale am scris prerea mea despre ele: http://mariabeautytips.wordpress.com/......hidratare/

masca profesionala : http://mariabeautytips.wordpress.com/......sk-review/

| neoturquoise a răspuns:

Ulei de cocos. E recomandat pentru par, piele, unghii pentru ca hidrateaza intens si asigura un filtru de protectie termica. Daca ai probleme cu scalpul poti aplica si acolo dar de obicei se utilizeaza pe toata lungimea parului si se insista la varfuri. Il lasi cel putin o ora, toata noaptea, cum vrei. Eu intind putin pe par si cand folosesc placa. Miroase genial :3