| AndreeaStef668 a întrebat:

Hei. Cand fac efort ma doare in partea dreapta a abdomenului si dupa trece..de un an. Chiar nu stiu ce am dar e super enervant cand alerg sau fac ceva sa ma opresc pentru ca ma doare straight face. Ar trebui sa ma duc la medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| alex495 a răspuns:

Nu ai conditie fizica, e normal sa te doara cand depui un efort cu care corpul nu i obisnuit. Alearga mai mult sau inainte fa incalzire calumea

| BadAngel3 a răspuns:

Nu te duce la nici un doctor ca nu o sa ai nici un rezultat. Eu am fost la 3 doctori si toti au spus ca nu am nimic. Am crezut ca cine stie, poate nu au stiut sa depisteze sursa dureri. Dar am mai avut o prietena in care rezultatul a fost la fel.De sport nu se punea problema, faceam in fiecare zi. Atat la scoala cat si acasa.

| IcsDe_Maria_1997 a răspuns:

Asta e din cauza efortului. Nu e nimic grav. Totusi daca spui ca obosesti asa de repede, iti propun sa mergi la medic