| alexandra:X a întrebat:

Hei big grin
am si eu o intrebare big grin
daca am avut arsuri de gradul 3 pe coapse. este posibil ca dupa un an de zile repigmentarea sa se faca uniform?( sa nu ramana semne)

si daca nu am auzit ca este nevoie de operatie cu laser este scumpa? da rezultate?
ps:daca cunoasteti metode prin care pot disparea urmele arsurilor (mentionez ca nu sunt cicatrici) va implor spuneti-mi big grin pa pa :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| カルメン a răspuns:

Si eu am avut arsuri de gradul 3 apropae pe tot corpul.am folosit o alifie dar nu stiu sigur cum se numea ca era preparata direct in farmacie si stiu ca era foarte buna imi pare rau ca am uitat cum se numeste si imi mai facuse bunica mea tot un fel de alifie naturista ceva care continea ou si era neagra poate daca ai pecineva eu stiu de la tarabig grin poti sa intrebi ca nu oricine poate sa faca acea alifie.eu asa am scapat si sincer cred ca a fost ca un miracol pentru mine. sper sa gasesti un remediu
happy:*(daca fac rost de "ingredientele" din care era acea alifie iti trimit un e-mailhappy:*

| RoxanaStan00 a răspuns:

Nu stiu exact daca te ajuta, dar poti incerca un gel tratament natural pentru cicatrici de la Derma E. Eu l-am folosit pentru cicatricile mele si a dat rezultate.