| anonim_4396 a întrebat:

Am doua arsuri de gradul II, foarte mici(provocate de niste stropi de ulei incins) pe partea laterala a frunti.Cum le pot ascunde? O sa-mi ramana cicatrici? in cate zile se vindeca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

P.S:sau format basici care sau spartcrying

| anadark84 a răspuns:

Otet pentru a dezinfecta zona. Va durea rau. tongue
Apoi albus de ou batut spuma si aplicat pe zonele afectate.
Ori... mergi la farmacie si cumperi ceva special pentru arsuri. happy

| denymar a răspuns:

Proabil ca iti va ramane cicatrice...

| RoxanaStan00 a răspuns:

Daca ti-au ramas cicatrici, iti recomand gelul de la Derma E. La mine a facut minuni happy