| SweetDreamsxD a întrebat:

Din fericire, sunt unul dintre adolescentii care au reusit sa scape de problema "acnee", insa am ramas cu cicatrici destul de evidente. As dori cateva sfaturi in privinta acestor semne ramase, eventual cateva metode care pot da rezultate cat mai repede posibil. Mentionez ca folosesc crema A-derma, insa am incercat si un unguent din gama produselor naturiste, pe care l-am cumparat de la plafar ( se numeste Unguent cicatrizant ). Am observat o oarecare ameliorare in prima zi cand l-am folosit insa as vrea ceva si mai puternic cu ajutorul caruia sa pot avea rezultate vizibile intr-un timp scurt.
Mentionez ca nu imi pot permite un tratament cu laser.
Multumesc!

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să ai răbdare, nu trece în trei zile.
Mergi pe cremă de gălbenele.
Pa, pa.

| Cristina_Stefan_1980 a răspuns:

Eu una inainte ma dadeam cu crema de galbenele si mai aveam una cu namol si un fel de ulei, nu mai stiu numele dar cea de galbenele cred ca te poate ajuta.Succes

| Cristiii43 a răspuns:

Uita-te in catalogul de la Avon ca au si aia niste creme pentru cicatrici. Vezi daca sunt bune
Te rog mult spune-mi ce ai facut sa scapi de acnee ce creme ai folosit sau ce ai facut? Am 13 ani

| SweetDreamsxD explică:

Stiu, nu ma astept sa imi treaca in 3 zile.

Dar macar 1-2 luni.