| Andreea930 a întrebat:

Hei. Dacă vreau să fac o urocultură de urină(analize) la policlinică, la ce cabinet trebuie să mă duc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De obicei la spitale unde au laborator, tu vrei sa faci sumar de urină sau ce analiză?

| Andreea930 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Sumar de urină, am făcut la spital, mi-a dat uraktiv forte și mi-a spus doctora să fac și la policlinică și dacă iese un microb să mă duc la ea să îmi dea tratament

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poti merge la Synevo acolo ei fac urocultură. Ce varsta ai? O zi frumoasă.

| Andreea930 explică (pentru CristiDinBucuresti):

17 ani. Unde este Synevo?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sau la Med life.

| gogu220 a răspuns:

Ia ghici?
La urologie.
Pesedeul e de vină că nu culturalizează tineretul.

| Rd79 a răspuns:

Nu asa se face. Nu vi tu cu proba de acasa si ei ti-o analizeaza.
Te duci intai la policlinica, vorbesti cu un medic, vezid aca ai nevoie de analiza de urina, si daca ai nevoie o sa-ti zica el ce si cum (cand si unde) sa o duci.

| Andreea930 explică (pentru Rd79):

Am greșit nu am vrut să scriu să "o duc" o să corectez acum la ce "cabinet să mă duc" voiam să spun.

| Andreea930 explică (pentru Rd79):

La ce cabinet trebuie să mă duc la policlinică? Habar nu am

| Rd79 a răspuns (pentru Andreea930):

Pai intreaba acolo, cand ajungi.

| Andreea930 explică (pentru Rd79):

Am să întreb, sau îmi va spune doctora când îmi va da trimiterea dacă știe și ea!

| dana1975 a răspuns:

Cabinetul de urocultura