| Alina88w a întrebat:

Hei. Datorita faptului ca m-am expus foarte mult la soare,mi-au aparut niste pete albe,avand o textura mai dura. Nu sunt foarte evidente, insa eu le-am observat..acum cativa ani. Nu le am tot timpul pe corp, ci doar atunci cand este primavara-vara,apar. Am fost la farmacie si i-am aratat farmacistei,iar aceasta mi-a dat o solutie preparata in farmacie,special pentru tratarea PITIRIAZISULUI. Mi-a zis ca o sa-mi treaca in 4, 5 zile.dar inca mai sunt vizibile. V-ati confruntat vreodata cu probleme de genul asta? As vrea sa stiu si alte medicamente/tratamente naturiste?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Este pitiriazis, dar e exclus sa treaca in 4-5 zile. Foloseste solutia data de farmacista sau Clotrimazol - lotiune, timp de 6 pana la 8 saptamani.

3 răspunsuri:
| cat a răspuns:

Cel mai bine este sa mergi la un consult dermatologic.

| VladPetcu a răspuns:

Ala este singurul tratament din pacatecryingcryingsad O sa dispara cu acel medicament altfel nu iti trec de la sine.
Funda?

Răspuns utilizator avertizat