| eupke a întrebat:

Salut,

Am o problema de ceva timp.
Mi-au aparut niste peste albe in zona inginala, doua sunt mai mari cam 3-4cm2 si altele de vreo 2cm2, le am de cativa ani si din cate am observat incet incet se extend (maresc) si numai creste par in zona unde sunt aceste pete. Am fost la dermatolog, mi-a dat o crema preparata in farmacie, m-am dat de cateva ori dar parca nu sunt convins de efectul acestei crème si nici nu stiu ce am, ce boala e? Stie cineva? A avut cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Q69 a răspuns:

Dermatologul nu a zis ce ai?
mergi la alt dermatolog

| andra12x a răspuns:

Sunt eczeme astea sau? Cateva produse ce am gasit pe net http://imunitas.ro/collections/dermatita-si-eczeme
Nu stiu care e problema...dar cred ca cel mai bine ar fi sa cauti un alt dermatolog sa asculti si alte pareri.
Sanatate!