| Anamaria551 a întrebat:

Hei! De 3 zile am mancarimi si ma doare in zona intima. Mai exact clitorisul, pe unde urinez ma doare cand ating. Stie cineva de la ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Probabil e vorba de candidoza daca ai mancarimi si usturimi. E destul de intalnita ea aparand cand sistemul imunitar e slabit si echilibrul florei intestinale e perturbat. Administrarea de antibiotice si consumul exagerat al dulciurilor si produselor de panificatie duc proliferarea ciupercii candida. Ia de la farmacie crema Lomezin sau Miconazol si scapi de mancarimi si usturimi. Multa sanatate

2 răspunsuri:
| Andersen2k18 a răspuns:

Ai avut relatii intime neprotejate cumva? Ca este posibil sa fi luat o infectie. Du-te la un medic specialist in ginecologie sa iti puna diagnosticul.

| IFeelS0Alone a răspuns:

Ai contactat o bacterie, du-te la o farmacie si explica-i doamnei de acolo ce problema ai si o sa iti dea un tratament. Zi faina!