| anonim_4396 a întrebat:

Hei! De cateva zile am o senzatie de rece in gat atunci cand cand respir, chiar daca sunt intr-un loc unde este cald. Cred ca de la aceasta senzatie ma si doare in gat. De la ce poate fi? Sa fie o raceala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"am o senzatie de rece in gat atunci cand cand respir...De la ce poate fi?"

tu ai păpat nișt tic-tac și vrei să ne pui in impas?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar se mai intampla, fiecare dintre noi am avut cred uneori o senzatie de rece in gat cand respiram. Ai baut ceva rece sau cu "acid" in ultima vreme, ai stat in locuri reci?
In mare, pare sa fie vorba de o raceala. Indiferent de asta, noi nu putem sa te ajutam cu nimic mai mult. Daca crezi ca este cazul, poti face un consult la doctor. Daca nu, asta este. Dupa mine, presupun ca este doar o raceala.

| Catrice a răspuns:

Dacă te doare gatul, e normal.
O fi covid?!