| bibi5961 a întrebat:

am o senzatie de usturime la urinat de cateva zile si banuiesc ca trebuie sa fie o raceala insa senzatia asta nu e permanenta si nu ma doare cand palpez zona pelvisului..si asta ma face sa cred ca poate e altceva...stie cineva ce ar putea fi? multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este vorba de o infecţie urinară ( dar poate fi vorba şi de o vaginită ).

Să mergi la medicul de familie pentru Trimitere la analize/investigaţii suplimentare ( sumarul de urină, eventual cu antibiogramă, eventual o Trimitere la ginecolog, etc. ) şi tratamentul adecvat.

Toate cele bune.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie să-ți faci niște analize, probabil să ai pietre la rinichi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ai infectie urinara.
Pana sa te duci la medic, bea multa apa, sa fii sigura ca urina ta e diluata.
Te pup!

| Hαppiηеss a răspuns:

Am avut si eu problema asta era vorba de o infectie urinara... doar un medic iti poate spune exact ce ai nu mai sta asa fa-ti un control, sanatatea e cea mai importanta!

| xXAlphaXx a răspuns:

Ti se desprinde p***laughing Ia un cutit, o maceta, toporu sau o drujba si tai-olaughing
Eu iti recomand drujba pentru ca nu vei simti nimiclaughing