| StelutaDintreNori a întrebat:

Ma doare pieptul de cateva zile, astazi s-a inrautatit, ma doare cand respir. E ca o apasare pe piept. Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Sunt multe lucruri cu care nu te joci, si inima este una dintre ele. Poate sa fie de la raceala care tocmai credeai ca s-a terminat, de la inima, sau altceva care medicul va gasi de buna seama - deci trebuie' sa mergi neintarziat la medic! infarctul se poate face, mai nou si tanar/-a fiind.

| lia.d a răspuns:

Buna! Ar trebui sa mergi la medic, de preferat un medic specialist pe interne, sa-ti faca un consult complet+investigatiile paraclinice necesare(EKG, radiografie pulmonara), in urma carora sa poti primi tratamentul eficient.Nu amana, poate fi o banala raceala sau poate fi ceva mai complicat, deci pentru siguranta, du-te la medic.Multa sanatate.

| procust a răspuns:

Cel mai probabil e o problema la plamani! ai fost bolnav de curand? tusesti? cel mai bine ar fi sa te vada un medic, sa te asculte si sa ti faca o radiografie!

| Anasan a răspuns:

Habar nu am dar cu sanatatea nu e de jucat asa ca te sfatuiesc sa-ti consulti medicul de familie. El va sti ce sa faca!

| SuKuLet a răspuns:

Ai racit la plamani, fa o apa cu sarewinking, si pe mine ma doare cand racesc la plamni si nu mai am nici aer.