| Iriiiii a întrebat:

Deci, de fiecare data cand stau intinsa in pat si ma ridic, ametesc timp de vreo 5-7 sec., vad negru in fata ochilor, ma dezechilibrez si trebuie sa ma tin de ceva, ca sa nu cad.Asta se intampla de fiecare data cand ma ridic din pat. daca stau pe scaun nu, doar din pat(adica intinsa). de ce mi se intampla asta si cum pot face sa nu mai ametesc?
Pa pa!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Mikka_1023 a răspuns:

Buna! Am avut si eu asa probleme! stii care e faza? te scoli rapid din pat, adica faci miscari rapide! eu am observat, cum ma scol incet adica ma ridik, apoi ma dau jos cu picioarele, apoi ma scol incet, pai nu mai am probleme din astea! incearca si tu! sper sa te ajute sfatul meu...:*
foondytza daca merit of coursehappy

| cinevainpanamea a răspuns:

Asa mi se intampla si mie mereu. mai era o intrebare asemanatoare si ceilalti utilizatori ziceau ca e lipsa de calciu big grin
asa ca fuga la farmacie si ia`ti si tu. sau mananca mai multa branza, bea lapte etc

| Pe Bebelina O cheama DaNa baai a răspuns:

Si eu patetsc la fel.nu stiu ce sa facsad

| Iriiiii explică:

Am aflat ca sunt anemica.

| Dannah a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie odata cand tineam o cura de slabire, poate nu ai mancat consistent...sau esti anemica...mai bine ar fi sa te duci la doctor! multa sanatate!

| adda_5216 a răspuns:

Am si eu aceias problema si mi s`a spus ca este de la lipsa de calciuhappy
dar trebuie sa-ti faci un control si medicul iti va spune mai exact ce aihappy