| anonim_4396 a întrebat:

Hei,
De ceva timp am observat ca degetul inelar de la mana stanga e stramb, e curbat in fata in partea de sus. Banuiesc, ca atunci cand eram mai mica mi l-am rupt sau ceva si nu l-am pus in ghips. Nu tin minte sa ma fi durut. Acum observ ca ma mai doare cateodata cand il misc, probabil de la vreme. Ce as putea sa fac sa il indrept?
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Salut
Eu cred ca ai dreptate cand erai mic cred ca l-ai avut rupt.
Oricum cel mai bine mergi la un medic.
El o sa te ajute mult si o sa iti spuna ce e de facut.

Pa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu poti sa faci nimic. E posibil sa fie chiar degetul cu care scrii si sa fie de la asta. Daca nu, mergi la un medic sa-ti faca o radiografie sa vezi exact care-i problema.

O zi frumoasa!