| Lonelycatp20 a întrebat:

Hei.De sambata ma doare foarte rau burta, in sensul ca am crampe abdominale, mi-e greață de mâncare, dar de prăjituri,ciocolată și chestii dulci nu.Din cauza durerii nu pot să dorm nici noaptea și sunt balonată.De ieri tot beau ceai de mentă făcut din frunze uscate, fără zahăr,îmi mai îngăduie durerea de burtă,dar tot e insuportabilă. Scaun am avut zilele trecute, deci nu cred că e vreo afecțiune a stomacului.Am mai pățit odată așa, iar după 2 zile mi-a venit ciclul. Oare să fie niște simple simptome ale menstruației care trebuie să vină?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Daca e perioada in care ar trebui sa-ti vina menstruatia ar putea sa fie simptomele aferente

| LPCTSTR a răspuns:

Ai luat medicație pentru crampe abdominale?
Ia Nospa, poate îți trec crampele.

| Anon31241212 a răspuns:

Ia no spa sau nurofen forte.Si daca nu iti trece triferment. Continua regim cu orez, ceai de coada soricelului sau menta, mancare fiarta, piept de pui. Si eu am patit asa. Am avut enterocolita.

| MihaelaOana29 a răspuns:

Stiu ce zici, aceleasi simptome am si eu in perioada menstruatiei.
Nu-ti face griji, vor disparea dupa ce iti va trece si menstruatie.
Incearca sa iei o pastila pentru balonare (durere de burta) si te vei linisti.