| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a întrebat:

Hei happy! De vreo cateva sapt. incepe sa ma doara in partea dreapta jos, sa ma intepe, ma dor coastele, imi amortesc amandoua picioarele.
Incep sa cred ca este apendicita ceva. obosesc destul de repede, imi amortesc repede picioarele. ma durea stomacul!
Ce poate fii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| ToffyNR1 a răspuns:

La medic urgent!

| ÐiÐi a răspuns:

Si eu am avut apendicita si de obicei asa se manifesta. Pe mina m-a durut foarte tare burta, m-am dus la medicul de familie m-a apasat acolo la apendicita si daca te doare e problema. Du-te la medic si te trimite la spital pentru analise. Nu poti stii ce ai dar trebuie sa faci analise ca nu este de joaca la primele semne trebuie facut cevahappy dtai linistit apendicita nu e nimic foarte grav in caz ca trebuie scos apendicul te vei opera si vei sta vreo 6-5 zile in spital maxim 6 si o sapt acasa happy si incearca sa nu mananci porcarii laughingmulta sanatate!:*

| teodora200004 a răspuns:

Sigur e apendicita. Nu mai sta! Eu cand m-am operat acum trei luni a inceput sa ma intepe marti seara.Nu am bagat in seama. Apoi miercuri dimineata imi amortea piciorul drept, ma durea in partea dreapta si mi-era greata. Apoi mama a sunat la urgente si am ajuns la spital unde m-a controlat doctorul si...m-a diagnosticat cu APENDICITA crying Apoi joi m-a operat, am stat 5 zile si gata laughing Acum se cunoaste putin operatia...si nici nu-mi dau seama ca o am happy Daca stai s-ar putea sa dai in peritonita si poti muri.winking Mai bine te duci acum! Bafta! happy

| ziggs a răspuns:

Esti insarcinata