| anonim_4396 a întrebat:

Sa incep. Acum 3-4 saptamani a inceput sa ma intepe usor in partea dreapta jos. Dupa aceea mi-a amortit si piciorul drept. Trebuie sa ma operez de apendicita?crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Draga mea, nu asa se pune problema. Un ac acolo nu conteaza fata de o problema grava care s-ar putea intampla daca amani aceasta problema. Tatal meu a ajuns la urgenta cu apendicita si abia a scapat si asta doar pentru ca a amanat si nici n-a bagat in seama, tot timpul avea alte prioritati. Si eu sunt operata si stiu ca nu este ceva groaznic peste care nu poti trece. Iti doresc sa ii spui mamei tale adevarul. Daca te doare te poti duce intai la medicul de familie si poate nu trebuie sa iti ia nimeni sange.

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie pus diagnostic diferențial și asta numai medicul poate pune.
În concluzie mergi la medicul de familie pentru trimitere la cel specialist.
Sănătate.
Pa, pa.

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Pot sa fie multe alte probleme. Ceea ce trebuie sa faci este sa mergi de urgenta la medic. Daca chiar ai apendicita poate fi extrem de periculos sa lasi timpul sa treaca. Poate sa se sparga si sa faci septicemie.
Poate sa fie si ceva de la ovare, poate sa fie si de la coloana vertebrala (ceea ce nu-ti doresc). Sfatul meu este sa mergi la un medic sa stii o treaba.

| matraguna1 a răspuns:

Daca esti fata e mai mult ca sigur de la ovare. mergi sa faci o ecografie sa vezi daca nu ai chisturi. exact asa se manifesta o astfel de problema. si trebuie tratata neaparat. mai ales ca deja ti se trage durerea in picior.

| mihaita1 a răspuns:

Daca ti-a amortit piciorul trebuie sa te operezi de apendicita

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Faza este mama nu ma crede... a zis ca daca este apendicita ma duce direct la spital...

si mie nu`mi plac acele...straight face

in prima zi de scl m`am dus sa`mi fac analizele si am lesinat cand am iesit de acolostraight face

si mi-e frica sa nu mi se intample din nou chestia astacrying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tatal meu a facut peritonita ptc ca nu vroia sa mearga la spital:-s

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

App... matraguna1 ...chisturi la 13 ani?