| giulia283 a întrebat:

Hei! Ieri mi-am rupt o pieliţă de la buza de sus (e un tic să trag de pielitele de la buze) pe mijloc şi s-a umflat.
Cu ce aş putea să dau să revină la normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cu nimic!
Lasa sa se usuce si sa se retraga zona tumefiata.

| Raducons a răspuns:

Nu ai cu ce sa dai si nici are rost, incearca sa nu mai faci asta pentru ca o sa iti strici aspectul buzelor si o sa arate urat cu crapatura pe mijloc o sa ramana cicatrice nevizibila dar pielea in zona respectiva ramane mai tare si nu o sa mai fie rotunjita,

| giulia283 explică:

Nu am cremă de galbenele. Cu ce alt ceva mearge?

| LupuMia a răspuns:

Strugurel, hidrateaza locul ala si ajuta la vindecare, functioneaza mai bine ca si crema de galbenele. Si il simti mai ok pe buze. Funda?

| Yaro_Kovalchuk_2001 a răspuns (pentru LupuMia):

Bine zis la asta nu m-am ganditlaughing)

| Yaro_Kovalchuk_2001 a răspuns:

Crema de galbenele ca am avut si eu costa 5 lei! funda?