| mirabelaale a întrebat:

Hei, imi poate spune si mie cineva care are piercing in buric, daca trebuie ținut acoperit cu bandaj dupa curățare si pe tot parcursul zilei, si daca da cat timp? Pana se vindeca complet sau cum? Heellllp please!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BibiMilano a răspuns:

Nu nu trebuie tinut pe tot parcursul zilei 2 3 ore e de ajuns eu dupa 2 ore am dat bandajul jos!

3 răspunsuri:
| BibiMilano a răspuns:

Da a trecut ceva timp si acum poti sa l porti normal eu din prima saptamana il tin normal si nu am avut ncio problema

| mirabelaale explică:

BibiMilano eu am piercing-ul deja de doua saptamâni si l-am ținut mereu acoperit, deci il pot tine normal acum? Mulțumesc frumos

| mirabelaale explică:

Mulțumesc frumos