| Cocolinooo87 a întrebat:

Hei. Imi recomandati ceaiul verde pentru slabit? Am 14 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| αηdrei a răspuns:

E foarte bun, dar (daca ii tine portofelul pe parintii tai) poti incerca de asemenea si Herba Life, slabesti frumos, sanatos si - e CHIAR bun!

11 răspunsuri:
| AndraNicoleta a răspuns:

Da. Dar ai grija sa nu fie chinezesc.
Si indulceste-l cu miere, nu cu zahar.

Numai bine!

| RadioactiveUranium a răspuns:

Esti prea mica pentru diete si ai 1.74 si 67 de kg.Adica totul este bine din punct de vedere anatomic adica gandeste-te un om de 1.75 si are 50-60 de kg adica ar arata ca o scobitoare.

| Iulian03 a răspuns:

Da,e foarte bun.

| Andyᵗᵐ a răspuns:

Ai 14 ani si te gandesti la greutate? Ce minte pot sa aiba unii.

| allison20 a răspuns:

La varsta asta n-ar trebui sa te gandesti inca la slabit, fiindca esti inca in plina dezvoltare.
Ceaiul verde stimuleaza metabolismul - ceea ce inseamna ca vei arde mai multe calorii, din acest motiv este folosit si in curele de slabire.

| Cocolinooo87 explică (pentru allison20):

Am 1.74 si 67 kg. Acus am banchetul de clasa a 8a. Vreau sa fiu mult mai slaba. Am incercat sa slabesc.am mancat 5 zile doar compoturi.am facut exercitii. Alergat. Nu am slabit nici un gram.

| Indestructible a răspuns (pentru Cocolinooo87):

Te aştepţi ca în 5 zile să slăbeşti? Nu merge aşa. Ţine-te de sport cel puţin o lună. Şi după o lună în care ai alergat o oră sau două în fiecare zi, nu-mi spune că n-ai reuşit să slăbeşti absolut deloc.

| allison20 a răspuns (pentru Cocolinooo87):

In cazul acesta da, ai putea sa faci o cura cu ceai verde. Bei dimineata si seara, timp de cateva saptamani.

| victor73 a răspuns:

Da e bun dar fa si sport.

| Aliiinna02 a răspuns:

Nu k esti micutza.mai bine du-te si alerga jum de ora si mananca mai multe fructe.

| Pop_Alexandru_1993 a răspuns:

Ok, deci tu la 14 ani iti face probleme de greutate? Te rog asteapta sa te dezvolti complet si daca tot ai o problema cu greutatea atunci incearca-le, dar sfatul meu este sa faci mult sport, si daca crezi ca e o problema medicala du-te la un endocrinologist.