| Avram_Vlad_1999 a întrebat:

Hei lume, ieri am fost la un control oftalmologic şi mi s-a pus atropină în ochi, ca de obicei. Dar acum (9:15) se fac vreo 18 ore de când mi s.a administrat substanţa, iar eu am pupilele foarte dilatate. Am o sensibilitate mai mare la ochi, de obicei am pupilele mai mari ca alţii, dar acum sunt aproape cât irisul. Ar trebui să mă îngrijoreze?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| jmekerashu a răspuns:

E un efect advers. Fă niște băi cu infuzie de musetel daca te deranjează, dar efectul va trece de la sine. Nu trebuie să-ți faci griji - http://www.i-medic.ro/medicamente/atropina-fiole