| anonim_4396 a întrebat:

Ce înseamnă când un băiat îţi spune că ai pupilele dilatate?

17 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Medical vorbind, pupila este dilatată din cauza luminii slabe (sau o afecțiune oftalmologică/neurologică).
Liber stând de vorbă, nu știe să converseze!
Pa, pa.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Nu intotdeauna ceea ce iti zice cineva, trebuie sa insemne ceva anume, probabil nu stia cum sa se bage in seama, ori alt subiect de descutie nu a putut sa abordeze.
O zi bunahappy

| Mayar a răspuns:

Crede ca ori a baut ceva, ori e vampir big grin
Sau ca are ceva probleme de sanatate.

Eu personal as crede ca baiatul insinueaza ca am ceva probleme de sanatate.

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru Mayar):

Repet,nu se pune problema de asta.M-a privit şi mi-a spus că am pupilele dilatate şi îşi imaginează că îmi bate inima ca unui puişor de găină.Eu ştiam altă teorie pentru asta, dar nu pot să o spun aici, că mi-au schimbat categoria întrebării.

| Mayar a răspuns (pentru FataCuChitaraMunților):

Depinde ce gen de baiat e si ce caracter are. Nu avem noi de unde sa stii mce a vrut sa spuna din moment ce nu cunoastem pe persoana in cauza. Citeste carti de Dostievski si vei sti si tu cum sa interpretezi caracterul unei eprsoane. Alt sfat nu am...

| Furculingură a răspuns:

" Si-a dat seama ca il placi. "

De unde dracu reiese chestia asta?

Nu înseamnă nimic, stai liniştită. Nu trebuie să interpretezi orice prostie pe care ţi-o spune cineva. Pur şi simplu ţi-a spus că ai pupilele dilatate.
Dacă eu vin la tine şi îţi spun că ai vârfurile despicate la păr, înseamnă că nu te sufăr?

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru Furculingură):

Nu,doar că ştiam o teorie pe baza frazei...

| djdani2010 a răspuns:

Si-a dat seama ca il placi.

| DeathIncarnate a răspuns:

Ca esti beata

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru DeathIncarnate):

Nu se pune problema, din moment ce nu consum alcool.

| cristimihailov a răspuns:

Ca e tare neinspirat in replici de agatat.

| MaliciousDeath a răspuns:

...Se spune ca atunci cand te uiti la persoana pe care o placi, ti se dilata pupilele.A incercat si el sa para interesant.

| GoBackInFuture a răspuns:

1. Trebuie sa mai lucreze mult la replicile de agatat.
2. Cand ai pupilele dilatate cand te uiti la cineva, fie o urasti pe acea persoana, fie o placi. Cred ca el s-o fi referit la a doua varianta.
Bafta!

| anonim_4396 explică (pentru GoBackInFuture):

Fie era drogată.

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am vicii.

| anonim_4396 explică (pentru FataCuChitaraMunților):

Good for you.
Băiatul e obsedat de detalii. Ține-l aproape.

| FastAndRelaxed a răspuns:

Inseamna ca ai pupilele dilatate... happy