| anonim_4396 a întrebat:

Hei. Ma cam doare apendicita, dar e o durere suportabila, tin cont ca azi dimineata am avut frisoane. Ce sa fac?
Imi este frica sa ma operez!
Si inca ceva, acum 2 luni, la analize, nu mi-a iesit apendicita, e posibil sa nu am si sa fie altceva?
Raspuns urgent!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MirunaC a răspuns:

Depinde unde te doare. Daca durerea este in partea dreapta jos si e acuta poate fi apendicele.Dar chiar daca e apendicele poate fi doar o criza minora.Deci daca durerea continua si maine iti sugerez sa mergi la spital pentru investigatiihappyNu iti fie frica, totul va fi bine cu siguranta.

| fflorinelvlad a răspuns:

Daca te doare si piciorul drept insemanca ca ai apendicita.