| Sprike a întrebat:

sad,Sunt foarte trist doarece CRED ca am apendicitacrying
In fiecare dimineata ma trezesc ca uns dar noaptea ma doare in zona apenticitei crying Dar nu stiu de ce nu ma doare numai noapteaa crying
Si as vrea sa stiu daca e sa ma operez, imi este frica, mentionez ca am 13 ani sad si sunt baiat,imi este frica,daca nu o sa m-ai ma trezesc, daca o sa mor in timp-ul operatiei crying
Are cineva o idee? Credeti ca apendicita e in stadiu de dezvoltare? Sau este deja grav? crying Si trebuia sa-mi fie frica, e o operatie grava? Ce ziceti? crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la medic pentru consult și nu te mai stresa atât!
Pa, pa.

| Raniia a răspuns:

Lasa frica ca daca ar trebui sa te operezi nu ai simti nimic ca se face anestezie.Sigur te trezesti nu mori, lasa aceste ganduri negative si gandeste pozitiv-totul o sa fie bine.Pentru liniste ta du-te la medicul de familie pentru un consult si recomandarile necesare.

| zurick a răspuns:

Crezi sau ti-a spus asta un medic(de preferabil unu bun)
Si pe mine ma durea in zona apendicitei si totusi nu era apendicita.
Oricum consulta un medic bun (crede-ma am avut niste experiente nostime cu niste ''medici'', deci du-te la unu bun)
Iar daca se dovedeste ca ai apedincita, stai linistit ca n-o sa se intample nimic rau la aceea operatie.Ai si tu mai multa barbatie :-D

| Your5angel a răspuns:

Buna. De fapt, astea sunt aprox. Simptomele apendicitei deoarece si surioara mea a avut aceatas boala! Totusi ar fi mai bine sa te interesezi din timp, pentru ca s-ar putea agrava...In legatura cu operatia, nu iti face griji! Apendicita nu e demult o problema greu de infruntat! Cand i-au facut operatie surorii mele era insarc. 9 luni, si totusi nu s-a intamplat nimic..Totul o sa fie bine! Daca te pazesti nu vei ajunge pana la operatie, asa ca ai grija de tine!