| miruna124 a întrebat:

Hei! Ma doare foarte tare rinichiul drept mai ales când ma aplec...mama nu știe imi este frica sa-i spun nu vreau sa ma operez...
Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Este mult mai probabil sa ai o o alta problema care nu necesita operatie decat sa fii operata.

Si chiar si asa gandeste-te ca operatia de rinichi este o binecuvantare in comparatie cu dializa toata viata.

Eu as merge urgent la doctor si nu mi-as bate joc de viata. Ca d-abia ai inceput-o si poate ai mai multe chestii de realizat.

Dar e o parere personala.

1 răspuns:
| Lawliet14 a răspuns:

Pot fi pietre la rinichi, poate fi mal, samd. Ar putea trece cu medicamente numai. Poate fi cred ca si raceala, poate sa nu te doar rinichiul ci altceva. Apendicita sa ai sau altceva. Trebuie sa te duci sa iti faci film.