| anonimuslove a întrebat:

Hei mi s-a spart o masea si s-a cariat. Ma doare, dar imi e frica de mor de dentist, plang doar la gandul ca trebuie sa ma duc la el! ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii linistita ca in ziua de azi nu mai sunt dureri la dentist.Mergi fara frica si vezi ce spune doctorul.Ca o idee ce te asteapta se va uita daca maseaua trebuie scoasa sau doar polizata un pic, nu simti durerea.O curata cu un polizor foarte micut, nu simti absolut nimic. Daca trebuie scoasa, iti va da cu un spray si iti amorteste complet maseaua, nici nu simti decat un piculet cum o scoate. happy Mergi cu incredere si a doua oara te vei duce cu drag.

| VOLVO4LIFE a răspuns:

La dentist te poti speria doar de mirosul dintilor tai cand tii perforeaza daca nu te speli pe ei.

| StefiChan8D a răspuns:

Gandeste-te ca vei ramane fara dinti daca nu te duci. Caria poate fi luata si de alti dinti si daca te duci prea tarziu ramai fara dinti. Lasa teama, nu are ce sa iti faca. Daca da cu un spray sa amorteasca, nu simti nimic. Bafta.

| anonimuslove explică:

Multumesc tuturor, am fost si nu m-a durut trebuie doar sa mai imi puna plomba