| Anonimaaaa10 a întrebat:

Hei
Nu știu cum am facut de mi-am sucit piciorul într-un fel sau altul, mă doare genunchiul si peste o saptămână am un majorat si am tocuri de 5.
Help

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Solutii posibile:
1. Nu mergi la majorat (te scuzi din motive de sanatate)
2. Mergi imbracata asortat cu pantofi cu tocuri plate
3. Tai tocurile cu un fierestrau (daca n-ai alti pantofi)
4. Risti totul pentru moda. In acest caz pregatesti si un bilet de internare la ortopedie

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Pina cand o sa ai majoratul mergi la doctor sa faci o radiografie, un consult de specialitate la un medic ortoped, ce varsta ai dragă anonimaaa10 si cum te cheamă.

| T0T a răspuns:

Cine te pune să porți tocuri?

| untu a răspuns:

Renunta la pantofii cu tocuri inalte!

| Clorox a răspuns:

Ai facut entorsa sau ce?

| kiri11 a răspuns:

Cu genunchii nu-i de gluma. Iti sugerez sa vizitezi un medic pentru ca mai tarziu sa nu ai probleme mai grave. Eu tot in cazul genunchiului folosesc un supliment flexa plus care pot spune ca ma ajuta mult. Si suplimentar port si o genunchera knee active. Problemele genunchiului meu sunt mai vechi si din aceasta cauza este nevoie de o ingrijire mai speciala. happy

| anoniiim1807 a răspuns:

Si eu m-am lovit la handbal si tot asa ma durea genunchiul.
Eu am folosit o genunchiera foarte stransa si dupa 2-3 zile in care am purtat-o mi-a trecut.
Daca nu ai genunchiera poti folosi o fașă elastica.