| Julia3991 a întrebat:

Buna TPU! De vreo săptămâna am o problema, ma doare foarte tare sub genunchi când îndoi piciorul, nu stiu cum sa va explic durerea,parca ar fi ca o arsura sau o usturime,nu îmi dau seama! Simt durerea asta când îndoi genunchiul, când stau in genunchi! Oare ce poate sa fie? Multumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Reumatism, mergi la ortoped sa te consulte

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la medicul de familei sa te consulte si iti va spune ce ai.

| StefanFlorea a răspuns:

Durerea poate avea mai multe cauze, dar cred ca este vorba despre o tendinita ( inflamatia unui tendon ), foarte posibil ai făcut o mișcare brusca și tendonul a suferit microfisuri ale tendonului și s-a inflamat. Du-te la medicul de familie și i-ați trimitere la ortoped. Consultul e gratis. Recomand totuși sa mai aștepți puțin, încearcă sa aplici gheata pe genunchi.