| dana272012 a întrebat:

Buna ziua
Fratele meu a facut pe data de 5 decembrie o astroscopie la genunchiul stang, la Bucuresti la Medsport, acum dupa 2 luni (el fiind plecat in voiaj de o saptamana) a inceput sa il doara foarte tare si genunchiul drept, zice ca il doare mai tare fata de cum il durea genunchiul stang inainte de operatie.
sunt foarte speriata, nu stiu ce are si nici el, credeti ca poate fi vorba de apa la genunchi? sau ar necesita o artroscopie si la genunchiul drept? sau poate il doare ca a folosit mai mult piciorul drept, avem mi de ganduri in cap sa nu fie vreo boala care ii ataca cartilajele, sa nu stiu crying
cat timp a fost acasa in perioada de recuperare a urmat strict indicatiile medicului, a facut exercitiile nu a carat greutati si nici nu l-a durut deloc genunchiul drept, va rog sa ma ajutati cu un raspuns daca a mai trecut cineva printr-o situatie asemanatoare sau aveti cunostinte
Va multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DraudeS a răspuns:

La un control medical se poate afla, nu pe internet. La doctor, o palpare la genunghiul respectiv, o radiografie, etc. pentru un diagnostic corespunzator.
Puteti merge la un spital de urgenta cu el si explicati acolo situatia.

Sanatate!

| dana272012 explică (pentru DraudeS):

Da ar fi cel mai bine, si sigur asta am fi facut daca nu ar fi in mijlocul oceanului acum, este navigator si abia peste 3 sapt are port. voiam doar sa cerem o parere daca este ceva de speriat sau doar ca l-a solicitat mai mult in ultima vreme, multumesc pentru raspuns

| DraudeS a răspuns (pentru dana272012):

O problema grava in genul apei la genunghi nu se reflecta brusc, ci treptat. Sa stea cat mai mult posibil in repaus daca se poate in cele 3 saptamani. Nimeni nu poate spune daca este ceva de speriat sau nu atata timp cat nu este vizibil. In principiu nu ar avea sa fie grav.

Sanatate!

| Azµre a răspuns (pentru DraudeS):

Corect!
Cu lichid la genunchi nu e de joacă.