| AAme23 a întrebat:

Hei, oamenilor!
Ce ma sfatuiti sa fac? M-a durut gat cate 3 zile per fiecare amigdalita saptamana trecuta, acum m-a luat iar.Medicul de familie mi-a prescris antibiotic, dar sa nu-l iau, doar m-a sfatuit sa duc cu un coldrex si etc, probabil de aceea sa se fi intors infectia.Sa ma duc la ORL sau sa ma duc din nou la medicul de familie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Pana ajungi la medic. Ceai de musetel cu miere.
Vitamina C - din aceea care se dizolva in gura, cate 3 o data.

| Baddboy a răspuns:

Apa calduta cu bicarbonat fa gargara dupa mese si nu manca cel putin 30 min dupa.
Minim 6 ori pe zi, daca e doar o infectie in gat scapi.