| createwithMaphie a întrebat:

Hei!
Ok, poate ca este cam ciudat dar sa va povestesc ceva.
Acum o sapt am fost in tabara si acolo la fiecare masa mancam 2 feluri de mancare,
Eu niciodata nu mancam asa acasa.
De joia trecuta tot am scaune moi spre tari si ma doare burta uneori.
Acum cateva zile am mancat pufuleti si am avut scaun foarte moale si de culoarea lor.
Maine merg la mare si nu prea vreau sa merg asa.
Eu inainte mergeam la baie odata pe sapt si acum merg in fiecare dimineata.
Eu beau ceai de menta in fiecare zi si mananc mancare gatita in casa. Eu am viermisori iar mama zice ca poate este de acolo fiindca nu ma doare mult burta si nici puternic.
Intrebarea mea este ce pot face pentru a imi trece sice as putea manca la mare si ce nu.
Apropo nu iau medicamente fiindca nu vrea mama.
Doar pentru viermi voi lua.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| justanotheruser99 a răspuns:

Mananca usturoi laughing chiar omoară viermii, dar de ce nu mergi la doctor? El ar ști cel mai bine de ce ai nevoie, si normal ar fi sa ai scaun in fiecare zi, stomacul tau nu digera bine sau esti constipat/a, deci asta ar fi inca un motiv sa dai o fuga la doctor.