| aaadddaaaa10 a întrebat:

HEI ^_^! Pepenele rosu ingrasa/slabeste?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| UnOmModest a răspuns:

Buna! Nu te ingrasa, are foarte multe vitamine si in aceasta perioada este foarte indicat.
Iti ajuta tot corpul din toate punctele de vedere, mananca cat mai mult, si nu te mai gandii la ingrasat.
Te ingrasi doar atunci cand faci lucuri care nu trebuie, cand ai un stil de viata haotic, mancarea ii este pe masura, somnul este vai de mama lui, mai mananci si din managazine fel si fel de porcarii etc...
Asa ca nu-ti mai face atatea griji, ai vazut tu pe cineva care manaca fruce si legume sa ai probleme cu greutatea?
Bine aici putem face o exceptie, bananlele consumate zilic sau execesiv duc la luarea in greutate, au foarte mult zahar si calorii, insa un pepene rosu este foarte inidicat si poti manca cat vrei, tot nu te vei ingrasa :).
Pacat ca avem parte de acest fruct doar vara.
Si inca ceva, daca tot ti atat de mult la silueta ta, si nu vrei sa iei in greutate, iti spun sa faci M-I-S-C-A-R-E.
In fiecare zi dimineata poti alerga cate o ora, iar apoi poti face abdomene, poti incepe prima data cu 400 in serie normal :), adica faci 20 mai stai 2 sau 4 min iar faci 20, iar cand ai ajuns la 200 faci o pauza de 2-3 ore si continui de unde ai ramas adica de la 200(ai grija trebuie facute corect, cel mai bine pentru tine acum este sa le practici cu geninchi indointi, poftim asta ca sa te conving:
https://www.google.ro/......ps?/search
Renunta la dulciurile din comert, mananca numai facute de casa(acelea nu te ingrasa, dar daca exagerezi sti ce patesti).
Sper ca m-ai inteles.
O zi buna!

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu ingrasa

| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Este un fruct plin de apa si vitamine asa ca, stai linistita, nu ingrasa.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Pepenele roşu SLĂBEŞTE. Există şi o dietă pe bază de pepene roşu.

La micul dejun se consumă în fiecare zi: o felie de pepene roşu, 50 grame pâine prăjită, o cană de ceai sau cafea îndulcită cu zaharină.

ZIUA I
Prânz: 100 grame carne fiartă de vacă, 100 grame orez fiert cu sos de roşii şi o felie de pepene roşu.
Cină: 50 grame brânză de vaci, o felie de pâine prăjită şi orice cantitate de pepene roşu.

ZIUA II
Prânz: pâine prăjită, 50 grame piept de pui sau curcan fiert, o felie de pepene roşu.
Cină:100 grame peşte slab fiert sau la grătar, o felie de pâine prăjită şi una de pepene roşu.

ZIUA III
Prânz: 30 grame de spaghete cu sos de roşii şi brânză rasă şi pepene roşu după pofta inimii.
Cină: o salată mare de legume (roşii, castraveţi, ardei, ceapă, salată verde) şi o felie de pepene roşu.

ZIUA IV
Prânz: un castron de supă cremă de legume cu crutoane, 50 grame piept de pui fiert cu o felie de pâine prăjită şi o felie de pepene roşu.
Cină: doi cartofi natur cu permezan şi verdeaţă şi orice cantitate de pepene roşu.

ZIUA V
Prânz: 50 grame carne fiartă de vacă cu sote de ciuperci şi pepene roşu cât doreşti.
Cină: 50 grame brânză de vaci cu două felii de pâine prăjită şi orice cantitate de pepene roşu.

Pa-pa.

| Azµre a răspuns:

Fă o socotează
100 g de pepene aduc organismului 30 de calorii.

| Athée a răspuns:

Nu ingrasa.

| Robertamirela23 a răspuns:

Slabeste

| EpicLove a răspuns:

Pepenele rosu este bun daca vrei sa tii cura de slabire deoarece are putine calorii si multe vitamine happy

Răspuns utilizator avertizat
| OMGIdontcare a răspuns:

Slabeste! incearca o cura de o saptamana si sa vezi cum zboara cateva kilograme de pe tine! Eu am incercat deja >_

| Anna1001 a răspuns:

Mamei i-a spus doctorita ca ingrasa... dar am vazut la televizor un doctor care spune ca nu ingrasa. deci sincer, nu stiu ce sa mai cred.winking