| anonim_4396 a întrebat:

Hei. Poate pare o intrebare stupida, dar imi asum riscul:d :ce dulciuri cu putine calorii stiti? Incerc sa mananc sanatos dar de la ceva dulce nu ma pot abtine, dar n-as vrea ciocolata(prea multe caloriistraight face). Ma refer la dulciuri din magazine, nu dulciuri pe care sa le prepar eu.Mersi:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Black_Cherry a răspuns:

Fructele sunt cele mai bune big grin

| laura64 a răspuns:

Cele indulcite cu zahar sintetic, dar nu sunt sanatoase, mai bine cum a zis anonimul - fructe.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fructe sau inghetata (te uiti pe ambalaj si vezi care are mai putine calorii).

| HappyPills a răspuns:

Batoanele Nestle Fitness
au 90 de calorii si sunt foarte bune

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca vrei sa mananci sanatos, incearca sa reduci din dulciurile din magazine(contine multe chimicale).
Fructe, legume, fara fast-food, fara bauturi carbogazoase. Sau daca nu poti renunta la ele, consuma cat mai putin. Daca obisnuiai sa bei 1l de suc pe zi, 300 ml sunt de ajuns. Intelegi?

| alxgh46_2390 a răspuns:

Ciocolata neagra dietetica sau bio

| Elena1234456 a răspuns:

Eu tin regim si mananc pudding (se gaseste gatapreparat in magazine, comercializat de o firma din Germania).

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cele mai sanatoase sunt fructele.