| fairylights00 a întrebat:

Hey happy Ultima data cand mi-a venit ciclul a fost acum 50 de zile. De atunci, la o luna a început sa ma doara din cand in cand ovarele si sa curga secretia dinainte de ciclu insa sangerarea nu a inceput nici pana acum. Tin sa mentionez ca prima data mi-a venit acum 3 ani,(niciodata nu a fost regulat dar nici nu a avut intarzieri de mai mult de 2 saptamani )si nu mi-am inceput viata sexuala. Ce poate fi in neregula si ce as putea face?
Mulțumesc! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Poate ai racit jos, sau ai fost racita in general si s-a dereglat de la medicamente.
Sau, si stresul sau o stare emotionala foarte accentuata poate contribui la intarziere.
Am patit si eu ceva de genul prin vara, pana la urma mi-a venit si n-au mai fost probleme. Cam asa se manifesta si la mine, si intr-adevar, ca si tine m-am speriat, dar sa stii ca e totul ok si o sa vina. Daca se fac totusi 2 luni si nu-ti vine, ar fi ok sa faci un control la ginecolog, macar pentru linistea ta.